Uroczystości 2011 - www.izydor-radlin.katowice.opoka.org.pl

Przejdź do treści

Uroczystości 2011

Wydarzenia > Uroczystości

10 grudnia 2011
ADWENTOWE SPOTKANIE SENIORÓW I CHORYCH


W sobotę w naszej parafii świętowano Dzień Seniorów i Chorych.
Adwentowe Spotkanie rozpoczęło się Mszą Św. o godz. 9:00 w trakcie której nasi Seniorzy przyjęli Sakrament Chorych.
Po zakończeniu uroczystości w Kościele, Seniorzy udali się do szkoły, gdzie przy biesiadnych stołach ustawionych na sali gimnastycznej spędzili miłe chwile na pogawędkach. Mogli się też częstować kawą, herbatą, ciastem i kanapkami przygotowanymi przez Panie działające w Parafialnym Zespole Charytatywnym.

                                                                                                                                        zdjęcia: Kazimierz Sosna

Spotkanie w szkole było możliwe dzięki uprzejmości dyrekcji Zespołu Szkolno- Przedszkolnego, która udostępniła salę oraz dzięki Paniom z Zespołu Charytatywnego, które przygotowały poczęstunek.6 grudnia 2011
ŚWIĘTY MIKOŁAJ ODWIEDZIŁ DZIECI Z NASZEJ PARAFII


Zdjęcia: Kazimierz Sosna

4 grudnia 2011
WSPOMNIENIE ŚW. BARBARY - PATRONKI GÓRNIKÓW
I ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ


Jak co roku, w dniu poświęconym św. Barbarze, górnicy i ich rodziny wypełnili kościół aby podziękować swojej Patronce za łaski odebrane za Jej pośrednictwem oraz prosić o szczęśliwy przebieg pracy.
W niedzielę, o godz. 9:00, ks. proboszcz Jan Sopot odprawił uroczystą Mszę Św. w intencji pracujących górników oraz górników przebywających na emeryturach i rentach.

Tradycyjnie już, po Mszy św. odbyło się spotkanie biesiadne w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 5. Bardzo licznie zgromadzonych gości powitała dyrektor Łucja Żymełka - złożyła górnikom życzenia i zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego. Uczniowie oraz przedszkolacy zaprezentowali zebranym tańce współczesne oraz tańce i scenki rodzajowe nawiązujące do śląskich tradycji, a goście gromkimi brawami nagrodzili ich występy.
Górnikom przygotowano również smaczny poczęstunek: kawę i sernik oraz tradycyjną porcję kiełbasy i bułkę.
W imieniu górników gorąco dziękujemy wszystkim pracownikom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 oraz Paniom z Parafialnego Zespołu Charytatywnego za zorganizowanie uroczystości. Składamy również przedszkolakom i uczniom wyrazy podziwu za wspaniałe, artystyczne popisy.


30 - 31 maja, 1 czerwca 2011
DNI KRZYŻOWE

W trakcie Dni Krzyżowych zostały odprawione nabożeństwa pod Krzyżem Misyjnym przy Kościele, pod Krzyżem na ul. B. Chrobrego oraz na ul. Owocowej.


25 maja 2011
PROCESJA DO KAPLICZKI ŚWIĘTEGO URBANA

Jak co roku, 25 maja mieszkańcy Radlina wyruszyli procesją do kapliczki św. Urbana, gdzie uczestniczyli w Mszy Św. odprawianej przy polowym ołtarzu w intencji urodzajów i zachowania od klęski gradobicia.
W ten sposób parafianie spełniają śluby złożone przez przodków, którzy doświadczyli niszczących sił przyrody. Po kolejnych, tragicznych wydarzeniach zdecydowali, że każdego roku będą prosić św. Urbana, patrona ogrodników i rolników, o dobre urodzaje, a ich potomkowie dotrzymują danego wtedy słowa.


15 maja 2011
ODPUST PARAFIALNY

15 maja, w niedzielę, przypadło wspomnienie świętego Izydora Oracza - patrona rolników i naszej parafii.
Uroczysta suma odpustowa odprawiona została o godz. 11:00. Mszę Św. koncelebrował ks. proboszcz Jan Sopot, proboszcz Parafii głożyńskiej ks. Piotr Brachmański, ks. emeryt Józef Durok, ks. senior Jan Teska.


12 maja 2011
URODZINY KS. PROBOSZCZA

Z okazji rocznicy urodzin proboszcza, ks Jana Sopota, życzenia

- zdrowia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej
- obfitych łask Ducha Świętego w pracy duszpasterskiej
- zadowolenia z efektów działań podjętych na rzecz naszej wspólnoty

składali przedstawiciele Rady Parafialnej, dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 5, Dzieci Maryi oraz ministranci.


21 stycznia 2011
DZIEŃ BABCI I DZIADKA


21 stycznia, w dniu swojego święta, Babcie i Dziadkowie uczestniczyli we Mszy Św., która rozpoczęła się godz. 9:00.
Po jej zakończeniu, ks. proboszcz, w imieniu dyrekcji Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 5 zaprosił wszystkich na spotkanie do szkoły, gdzie mimo trwających ferii zimowych zorganizowana została wspaniała uroczystość, podczas której uczniowie i przedszkolacy mieli okazję pokazać Babciom i Dziadkom swoje talenty i umiejętności.
Obie grupy przedszkolne oraz uczniowie klas I - VI przygotowani przez swoich wychowawców zaprezentowali wyjątkowe występy artystyczne: były tańce, śpiewy, poezja, anegdoty, scenki humorystyczne, a nawet pokazy akrobatyczne.
Organizacja uroczystości to zasługa wielu osób: dyrekcji, nauczycieli, pracowników obsługi, a także wielkiego zaangażowania rodziców - wszystkim im należą się ogromne podziękowania.Dziękujemy Pani Katarzynie Rusyn za udostępnienie zdjęć z uroczystości.

Wróć do spisu treści