Remonty i inwestycje 2010 - www.izydor-radlin.katowice.opoka.org.pl

Przejdź do treści

Remonty i inwestycje 2010

Remonty i inwestycje

26. 11. 2010

ROZPOCZĘCIE INSTALOWANIA WITRAŻU
W DUŻYM OKNIE KOŚCIOŁA


26.11. 2010 rozpoczął się montaż witrażu w zachodnim, dużym oknie kościoła. Witraż będzie przedstawiał chrzest Pana Jezusa w rzece Jordan. Wydarzenie to rozpoczęło publiczną działalność Chrystusa, głoszącą Królestwo Boże i wzywającą do nawrócenia. Owocem Jego działalności było powołanie Apostołów m.in. św. Piotra - szczególnie wyróżnianego przez Chrystusa, św. Jana - najwierniejszego ucznia, św. Mateusza - nawróconego celnika, a także nawrócenie św. Pawła - Apostoła narodów pogańskich. Szczegóły z życia i nauczania Pana Jezusa spisali - oprócz wymienionych wcześniej Mateusza i Jana także dwaj inni Ewangeliści: św. Łukasz i św. Marek. I to te właśnie postacie świętych można już zobaczyć w małych oknach usytuowanych poniżej tworzonego obecnie witrażu przedstawiającego chrzest Pana Jezusa w rzece Jordan.

18 grudnia 2010
MOŻNA JUŻ PODZIWIAĆ CAŁY WITRAŻ W DUŻYM OKNIE !

2010 rok
INSTALOWANIE WITRAŻY


W niedzielę 4 lipca, ks. proboszcz ogłosił po Mszach św. propozycję Rady Parafialnej dotyczącą wymiany szyb w oknach kościoła na witraże (zespolone szkło uległo rozszczelnieniu, co spowodowało wnikanie kurzu między szyby, a usunięcie brudu było niemożliwe).
Jeszcze w tym samym dniu zgłosiło się dwunastu parafian chętnych do ufundowania poszczególnych witraży.
21 sierpnia 2010 zainstalowano pierwsze witraże przedstawiające św. Tarsycjusza (patrona ministrantów) i św. Faustynę. Zamocowano je w pierwszym i drugim oknie od strony wejścia do zakrystii.
Na prawo i lewo od ołtarzyka Matki Bożej Fatimskiej przygotowane są do montażu witraży następne okna. Całość prac ma być zakończona do końca września.
Wizerunki świętych powstają w pracowni witraży Jana Kermela z Rybnika. W firmie działającej od 1921 roku już czwarte pokolenie rzemieślników tworzy z kolorowych szkieł piękne dzieła.

28 sierpnia 2010 roku przedstawiciele firmy Kermel zamontowali kolejne dwa witraże.

11 września 2010 roku zamontowano kolejne trzy witraże z wizerunkami polskich świętych:

Wróć do spisu treści