Dzieci Maryi 2010 - www.izydor-radlin.katowice.opoka.org.pl

Przejdź do treści

Dzieci Maryi 2010

Grupy parafialne > Dzieci Maryi

15 stycznia 2010 roku
Wypad na sanki


W piątek, 15 stycznia, grupa Dzieci Maryi w ramach spotkania, wybrała się na sanki. Wszyscy świetnie się bawili - a jak wspaniała była to zabawa -  najlepiej relacjonują poniższe zdjęcia:

   animator: Natalia Sobeczko

WYJAZD NA LODOWISKO
- kolejna forma zabawy najweselszej grupy parafii - Dzieci Maryi.

6 marca 2010 roku 17 "maryjek" pojechało na lodowisko do Pszowa. Niektóre dziewczynki miały pierwszy raz  łyżwy na nogach, ale dzięki pomocy bardziej doświadczonych koleżanek także mogły swobodnie jeździć. Uśmiech towarzyszył każdej dziewczynce, nawet mimo dość twardych upadków. Oto kilka zdjęć z tej świetnej zabawy:


Animator: Natalia Sobeczko

19 czerwca 2010 roku
POŻEGNALNE OGNISKO

Niestety, dobiegł już końca kolejny rok formacyjny grupy Dzieci Maryi.
Podczas ogniska zorganizowanego na zakończenie formacji dziewczynki wspominały przeżyte razem chwile i doskonale się bawiły. Poniżej znajduje się kilka zdjęć z tego ostatniego spotkania.
Wszystkim dziewczynkom życzymy spokojnych i udanych wakacji. Zaś tym, które wyjeżdżają na rekolekcje, życzymy owocnego przeżycia tego pięknego czasu.

ZAPRASZAMY PONOWNIE WE WRZEŚNIU !

animator: Natalia Sobeczkowrzesień 2010 r.
ROZPOCZYNA SIĘ KOLEJNY ROK FORMACYJNY GRUPY DZIECI MARYI


Za nami juz czas wakacji i czas rekolekcji…
W tym roku w rekolekcjach dla Dzieci Maryi uczestniczyło aż 15 dziewczynek z naszej parafii. Jechały one w różne miejsca i w różnych terminach. Niestety, to co miłe zawsze szybko się kończy. Teraz zostały tylko wspomnienia i zdjęcia.
Oto kilka zdjęć z rekolekcji:


Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi


W niedzielę 19 września nasza parafialna grupa Dzieci Maryi pojechała do katowickiej katedry na Dzień Wspólnoty. O godzinie 14.00 uczestniczyłyśmy w uroczystej Mszy św., a zaraz po Mszy było spotkanie w grupach rekolekcyjnych.
Na zakończenie naszego wyjazdu zatrzymałyśmy się na posiłek w Mc Donaldzie.
Oto kilka zdjęć z tego radosnego dnia:

I MIEJSCE GRYPY DZIECI MARYI
W KONKURSIE ORGANIZOWANYM W ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ


Grupa Dzieci Maryi z naszej parafii zajęła I miejsce w konkursie zorganizowanym przez opiekuna Dzieci Maryi Archidiecezji Katowickiej. Temat konkursu brzmiał: "Prezentacja wspólnoty parafialnej Dzieci Maryi", a sposób wykonania był dowolny.
Nasze "maryjki" przygotowały grę planszową pt.: "Droga do Maryi dziewczynek z parafii św. Izydora w Radlinie Górnym". Na bardzo dużym arkuszu papieru zostały naklejone zdjęcia z działalności wspólnoty Dzieci Maryi, a na czerwonych serduszkach (co widać na zdjęciu poniżej) wypisano określone polecenia, jakie musiała wykonać dziewczynka idąca do Maryi. Na przykład, na pierwszym serduszku, (obok zdjęcia ks.Proboszcza i animatorek), widnieje polecenie: "Zdecydowałaś się należeć do grupy Dzieci Maryi, w nagrodę ksiądz z animatorkami przenoszą Cię o dwa pola do przodu". Ż kolei na innym serduszku było napisane: "Pokłóciłaś się z rodzeństwem, przesuń się o dwa pola do tyłu".
Gra była bardzo ciekawa i zabawna.

Natalia Sobeczko
animator i opiekun Grupy Dzieci Maryi


5 grudnia 2010


W niedzielę, 5 grudnia, Dzieci Maryi zorganizowały kiermasz świątecznych ozdób zrobionych własnoręcznie lub z pomocą rodziców albo babci czy dziadka. Sprzedawały m.in. bombki, aniołki, choinki, kartki itp.
Pieniądze, które zostały uzbierane podczas kiermaszu, zostaną przeznaczone na zakup sztandaru (proporca) dla Dzieci Maryi.
Dziękujemy wszystkim parafianom za pozytywne przyjęcie pomysłu i za zakup wykonanych rzeczy.


9 grudnia 2010


9 grudnia Dzieci Maryi naszej parafii obchodziły swoje święto. Do grona Dzieci Maryi zostały przyjęte 3 dziewczynki, a 21 odnowiło przyrzeczenie.

Po mszy świętej dziewczynki miały agapę w naszej salce parafialnej.

Życzymy wszystkim dziewczynkom wytrwałości w dążeniu do bycia coraz bardziej podobną do Maryi. Zapraszamy również kolejne, nowe dziewczynki do naszego grona.Oto kilka zdjęć z tej uroczystości:
Animator: Natalia Sobeczko


7 grudnia 2010
WIGILIJKA DZIECI MARYI


Dziewczynki wraz z animatorką Natalią i księdzem proboszczem zorganizowały Wigilię w grupie Dzieci Maryi. Atmosfera świat Bożego Narodzenia udzielała się każdemu.
Oto kilka zdjęć z tego radosnego czasu:

Wróć do spisu treści