Dzieci Maryi 2009 - www.izydor-radlin.katowice.opoka.org.pl

Przejdź do treści

Dzieci Maryi 2009

Grupy parafialne > Dzieci Maryi

Zabawy na śniegu 2009
Ognisko 2009

Dzień wspólnoty Dzieci Maryi


20 września 2009r. o godz. 14.00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbył się Dzień Wspólnoty Ruchu Dzieci Maryi. Czternaście dziewczynek z naszej parafialnej grupy Dzieci Maryi także uczestniczyło w tym uroczystym dniu.
O godzinie 11.00 wyjechaliśmy spod naszego kościoła do Katowic. Podróż nikomu się nie dłużyła, gdyż cały czas śpiewaliśmy piosenki. Na miejsce dotarliśmy dość szybko, więc czas oczekiwania na Mszę świętą mogliśmy poświęcić na zwiedzanie Seminarium Duchownego w Katowicach, a przewodnikiem oczywiście był nasz kleryk Tomasz.
Msza święta z udziałem księdza Arcybiskupa Damiana Zimonia była bardzo podniosła i uroczysta.
W drodze powrotnej, zgodnie z obietnicą naszych animatorek, wstąpiliśmy do Mc Donalda - aż żal było wracać do domu….
Za rok oczywiście znów pojedziemy.

animator Natalia Sobeczko


Zmiana terminu spotkań Dzieci Maryi!
Od 26 listopada 2009 r. spotkania Dzieci Maryi będą się odbywały
w CZWARTKI o godz. 15.30.
Cotygodniowe spotkanie Dzieci Maryi
     Co tydzień - teraz już w czwartek o godzinie 15.30 - spotykamy się w salce.
     Wielkimi krokami zbliża się 8 grudnia - święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, toteż i my zaczynamy się przygotowywać do tego najważniejszego dla Dzieci Maryi dnia.
     Oto kilka zdjęć z naszego ostatniego spotkania, na którym ćwiczyliśmy śpiew piosenek. Na najbliższych spotkaniach czekają nas długie i mozolne próby. Na ten dzień przede wszystkim przygotowujemy nasze serca.

animator Natalia Sobeczko8 grudnia
święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

8 grudnia Dzieci Maryi obchodzą swoje święto - Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
Dziewczynki w tym dniu składają przyrzeczenia, że będą dzieckiem Maryi i na pamiątkę tego wydarzenia dostają mały medalik Matki Bożej na żółtej wstążeczce. Z kolei te dziewczynki, które już są Dzieckiem Maryi, odnawiają swoje przyrzeczenia i otrzymują duży medalik Matki Bożej na zielonej wstążce.

W tym roku, w naszej parafii, do grona Dzieci Maryi zostało przyjętych 6 dziewczynek (żółta wstążka), a przyrzeczenia odnowiło 15 dziewczynek (zielona wstążka). Na uroczystej Mszy świętej odprawionej 8 grudnia, swoje przyrzeczenia odnowiło 11 dziewczynek. Cztery, chore w tym dniu dziewczynki, odnowiły swoje przyrzeczenia na czwartkowym spotkaniu.
Aby ta Msza św. była naprawdę wyjątkowa, a dziewczynki były przygotowane do niej (nie tylko duchowo ), trzeba było przeprowadzić kilka prób.
Oto zdjęcia z ostatniej próby, która odbyła się przed samą Mszą świętą (8 grudnia) :

A oto kilka zdjęć z samej już Mszy świętej:

Animator: Natalia Sobeczko


UWAGA !
Zmiana terminu spotkań Dzieci Maryi !
Od stycznia 2010 r. spotkania Dzieci Maryi będą się odbywały
w PIĄTKI o godz. 15.30.
Strojenie choinki

10 grudnia 2009 spotkanie Dzieci Maryi było trochę inne niż zawsze - dziewczynki własnoręcznie wykonanymi ozdobami stroiły, wprawdzie małą, ale naszą wspólnotową choinkę. Ozdób było bardzo dużo więc postanowiliśmy ustroić także nasze salki.
Oto kilka zdjęć z naszej z tej ciężkiej, ale jakże radosnej pracy:

17 grudnia 2009 roku
Wigilijka Dzieci Maryi

Czas Świąt Bożego Narodzenia to czas radości, rodzinnego ciepła i miłości. Aby również i wspólnota Dzieci Maryi była dla dziewczynek domem, w którym zawsze, oprócz koleżanek, spotykają się z Maryją, ks. Proboszcz wraz z animatorką Natalią i Moniką zorganizowali dla nich wigilijkę. Dziewczynki wcześniej ustaliły, że każdy, kto przyjdzie na to uroczyste spotkanie, przynosi ze sobą niewielki prezent, który później otrzyma losowo wybrana osoba. Wigilijkę oczywiście rozpoczęto podzieleniem się opłatkiem , a później śpiew kolęd i radość towarzyszyły uczestnikom tego nadzwyczajnego spotkania.

Wróć do spisu treści